Szkolenie dla Państwowej Straży Pożarnej BVLOS MTOM25

Przełom listopada i grudnia 2018 roku to był okres intensywnej pracy dla naszych INStruktorów…

UAVO Academy podjęła się przeprowadzenia szkolenia BVLOS MTOM 25 dla Państwowej Straży Pożarnej. Na zajęcia do nas zostało skierowanych trzydziestu Strażaków z różnych jednostek naszego kraju. Przyszli operatorzy BSP sami przyznali, że nie spodziewali się tak dużej dawki wiedzy teoretycznej oraz praktycznej a do tego warunki atmosferyczne nie rozpieszczały podczas zajęć praktycznych.

Uczestnicy podzielni zostali na dwie grupy 15 osobowe. Kursanci mieli do swojej dyspozycji nasz zespół złożony z 6 INStruktorów prowadzących zajęcia teoretyczne i praktyczne, 15 samodzielnych stanowisk z symulatorami, 15 samodzielnych stanowisk do pracy na aplikacjach wykorzystywanych w lotach VLOS/BVLOS, wielowirnikowce szkoleniowe od F450/550 poprzez serię Phantom 3,4,4Pro oraz duże platformy latające DJI S1000+, DJI Matrice 600.

Ponieważ nasza praca to nasza pasja, nie zabrakło też motywu relaksu i zabawy poprzez które najlepiej  zarazić innych swoim hobby i rozbudzić chęć poszerzania wiedzy w danym temacie. Każdy z kursantów miał do dyspozycji dronika HubsanQ4, Tello a także mógł wypróbować możliwości Mavica Air, nie zabrakło także DJI Goggles oraz kamer: multispektralnej oraz termowizyjnej.

Marek Mordecki zabawiał kursantów lotami FPV a nawet pozwolił kursantom spróbować swoich sił w operowaniu TinyWhoop

Więcej filmików na naszym profilu na FB

UAVO Academy na Facebooku

Zajęcia odbywały się na terenie CS PSP w Częstochowie, tam także przyszli operatorzy podeszli do egzaminu państwowego.

Tutaj możecie obejrzeć więcej zdjęć ze szkolenia na stronie CS PSP w Częstochowie:

Szkolenie dla Państwowej Straży Pożarnej BVLOS MTOM25

A tutaj nasza fotorelacja: